Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до об’єктів

Опорний навчальний заклад «Дмитрівська ЗШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка»

photo

Опис

Заклад освіти введений у дію  в 1981 році.  За майже сорок років існування він кілька разів змінив назву, підпорядкування, засновника. Сьогодні  це опорний навчальний заклад “Дмитрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів імені Т.Г.Шевченка” Дмитрівської сільської ради Кропивницького району Кіровоградської області, який має  три філії – “Дмитрівська ЗШ”, “Цибулівська ЗШ” та “Іванковецька ЗШ”.  Заклад освіти має затверджені Статут, стратегію розвитку, низку локальних Положень. Загальна площа  приміщень самого опорного закладу – 3302 м2, навчальних приміщень – 1890 м2. Мова навчання – українська. Профіль навчання учнів 10, 11 класів – філологічний. Створені умови для навчання за кабінетною системою.  Кабінети математики, фізики, хімії, англійської  обладнані інтерактивними комплексами, дидактичними матеріалами. Два кабінети інформатики  (для занять учнів 1-4 та 5-11 класів) мають  по 11 комп’ютерів для роботи.  В інших навчальних кабінетах є ноутбуки чи комп’ютери, екрани, проектори, необхідні матеріали для проведення уроків та позакласної роботи з предметів. Усі кабінети та класні кімнати підключені до мережі Інтернет. Функціонують спортивний зал, дитяча спортивна площадка, футбольне поле із штучним покриттям,  актовий зал, бібліотека, кімната для інклюзивного навчання, сучасний харчоблок з обіднім залом на 80 посадкових місць, три майстерні: столярна, слюсарна та з обслуговуючої праці, музейна кімната  “Оберіг”.   В опорному закладі закладі є корпус для навчання учнів початкових класів НУШ, де навчається 5  класів.  Учні підвозяться до шкіл чотирма автобусами. Розвинену навчально-матеріальну базу мають також філії.

В опорному навчальному закладі працює 28 педагогічних працівників ( у філіях – 52). До їхніх послуг – оновлений методичний кабінет в ОНЗ. Педагогічний, учнівський та батьківський колективи закладу освіти працюють над реалізацією проблеми «Творче спрямування діяльності вчителя на формування життєво важливих компетентностей учнів у сучасному освітньому середовищі». Пріоритетними напрямками роботи ОНЗ та філій є:

- Формування безпечного освітнього простору для дітей віком від 6 до 17 років, орієнтованого на індивідуальний розвиток особистості.

- Реалізація компетентністно орієнтованого підходу до розвитку, виховання і навчання дітей через упровадження інноваційних, інформаційно-комунікаційних технологій на всіх ступенях навчання.

Школа славиться учнями. Сьогодні в  опорному закладі  (разом із філіями) навчається 591 учень. Щороку серед них переможці й призери районних та обласних предметних олімпіад, конкурсів, спортивних змагань,  кращі з кращих у нагороджуються за підсумками конкурсу «Золотий олімп» дипломами та грошовими преміями. Діє шкільне наукове товариство “Пошук”, члени якого (учні 9-11 класів) виконують науково-дослідницькі роботи під керівництвом досвідчених учителів, захищають їх  на рівні ОНЗ, ОТГ та області.
Серед випускників  закладу - учителі, лікарі, вчені, хлібороби, приватні підприємці, технологи, які успішно працюють, виховують  власних дітей, постійно підтримують свою школу. Із вересня  2017 року, коли школа стала опорним навчальним закладом, її закінчили  94 учні 11 класів ОНЗ та філій.  Переважна більшість із них успішно склали ЗНО та вступили до омріяних вишів. 2 з них (Григораш Богдан і Новосельцева Юлія – випускники ОНЗ) нагороджені золотими  медалями “За високі  досягнення у навчанні”. Сьогодні в закладі створюються умови для організації індивідуального та інклюзивного навчання.

Харчування учнів закладу забезпечується на базі шкільних їдалень. Організація харчування учнів закладу  спрямована на створення умов для підтримки та збереження здоров’я школярів, профілактику захворювань, пов’язаних із порушенням режиму прийому їжі.   З жовтня 2019 року у шкільних їдальнях започатковано упровадження Системи забезпечення безпечності харчових продуктів НАССР.   З метою поліпшення роботи щодо організації харчування учнів постійно здійснюється контроль за організацією та якістю харчування учнів;   зміцнюється  матеріально-технічна база їдалень (ремонт харчоблоків, придбання технологічного обладнання, посуду),  удосконалюється різноманітність раціону харчування за рахунок включення до меню страв із рецептурного збірника Євгена Клопотенка. 

У закладі забезпечено такі види харчування:

- пільгове – для учнів початкових класів за рахунок місцевого бюджету (16.00 грн. у день на учня);

- для дітей - сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей учасників АТО, яке здійснюється теж за рахунок місцевого бюджету (16.00 грн. у день на дитину);

Сестри медичні  ОНЗ та філій,  класні керівники проводять просвітницько–роз’яснувальну роботу серед учнів та їхніх батьків стосовно здорового способу життя.

Заклад постійно працює над створенням безпечного освітнього середовища, зміцненням навчально-матеріальної бази. За останні 10 років за рахунок коштів місцевого бюджету відремонтовано в ОНЗ  приміщення для навчання учнів початкової школи, методичний кабінет, вестибюль основного корпусу, кабінети адміністрації, спортивний зал, харчоблок, внутрішні туалетні кімнати, душові та роздягальні біля спортивної зали, облагороджено частину пришкільної території, побудовано футбольне поле із штучним покриттям,  придбано ноутбуки, комп”ютери, меблі для учнів та кабінетів, оргтехніку, обладнання для харчоблоку, спортивний інвентар, завершено роботи з утеплення приміщення, розпочате за Кіотським протоколом у 2012 році, перекрито та утеплено дах над основною та допоміжними будівлями школи, у співфінансуванні з обласним та районним бюджетами придбані шкільні автобуси. За рахунок державного бюджету придбане обладнання для навчання учнів 1-4 класів НУШ, кабінети математики, фізики, хімії, англійської мови.

Заклад освіти  підтримує тісний зв’язок з виконкомом, депутатським корпусом сільської ради, громадськістю села. Сільський голова Стиркуль Н.Є., депутати – часті гості в закладі, допомагають у проведенні профілактичної правоосвітньої роботи, беруть участь у виховних заходах. Рішенням сесії сільської ради виділяються кошти на зміцнення матеріальної бази закладу, харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій,  організацію літнього оздоровлення, забезпечення електро- та теплопостачання ОНЗ та філій.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше