Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Хто може надавати соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі

Інформація
19.09.2022

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 06.10.2021 року №1040 "Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі" та Порядку підготовки та перепідготовки фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2020 року №430, соціальні послуги з догляду особам, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися та самообслуговуватися, може надавати фізична особа, яка пройшла навчання та отримала довідку.

Не зобов'язані проходити навчання фізичні особи, які мають документ про медичну освіту.

Не проходять навчання, але складають іспит: 

- непрацюючі фізичні особи, які протягом не менше ніж трьох місяців  до дня звернення із заявою, постійно надавали соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, дітям, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет 1 типу, гострі або хронічні захворювання нирок 4 ступеня, дітям, які отримали тяжку травму, потребують рансплантації органа, потребують паліативної допомоги, хворим, які не здатні до самооблуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;

- фізичні особи, які є одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, що не працюють, одинокою матір’ю/батьком, що здійснює догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років і якій призначено надбавку на догляд за дитиною;

- фізичні особи, які є одним із батьків, усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів дитини, якій не встановлено інвалідність, але яка є хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку та інші відхилення, які перераховані вище.

Всі інші фізичні особи, які виявили бажання надавати соціальну послугу з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі, проходять навчання та складають іспит.

Навчання здійснюється за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб, інших джерел, не заборонених законодавством.

Фізичні особи, які пройшли навчання, але не надавали послуги з догляду протягом трьох років з моменту його завершення, перед початком надання послуг повинні пройти повторне навчання або скласти іспит.

Навчання здійснюють обласні та міські центри соціальних служб, громадські об’єднання, міжнародні неурядові організації, благодійні, релігійні організації, установи та організації, які мають досвід роботи з відповідними вразливими групами населення.

З переліком організацій, які здійснюють навчання фізичних осіб, можна ознайомитися у відділі соціального захисту населення сільської ради.

2022 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше