Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

ПОЗИТИВНИЙ ВІРУС АКТИВНОСТІ І НЕБАЙДУЖОСТІ У ДМИТРІВСЬКІЙ ОТГ.

Пресреліз
18.05.2020

Знайомтеся із проєктом та надихайтеся рішеннями, які знайшли членкині Ініціативна група «TsybuleVo!», аби просувати інструменти участі у громаді та залучати жителів до активного громадського життя.

💙ГРОМАДА, ЩО НАВЧАЄТЬСЯ💛

В рамках проєкту "Мультикультурна платформа громади "Успішні зміни" 29 квітня 2020 року у партнерстві з Дмитрівською сільською радою відбулася онлайн-майстерня "Обізнана громада" на тему "Бюджет участі - вакцина від байдужості".

Говорили про роль бюджету участі у розвитку громади, особливості конкурсу, типові правила підготовки та подачі проєктів, процедуру голосування. Спікерками онлайн-майстерні стали Наталія Стиркуль, голова Дмитрівської ОТГ, Чернікова Людмила, заступниця сільського голови з питань фінансів Дмитрівської сільської ради, Вовченко Наталія Юріївна - начальник відділу економічного розвитку та інвестицій Дмитрівської сільської ради.

💬«Ми планували вуличні майстерні, на яких жителі громади почують від спеціалістів сільської ради про конкретні інструменти участі, зокрема про Громадський бюджет. Проте довелося все проводити дистанційно, але спільно з Дмитрівською сільською радою вдалося знайти вихід та онлайн проінформувати мешканців про можливості громадського бюджету. Жителі громади подали 7 проєктів. Від нашого села теж подано 2 проєкти – Мультипростір «Громадський вулик: двір для всіх» та Спортивний комплекс «Міцний горішок» (Tanya Reshetnikova, керівниця проєкту).

👉Відеосюжет майстерні:
https://www.facebook.com/uspishnazmina/videos/950924458658375/

👉Онлайн-платформа Бюджету участі Дмитрівська сільська об'єднана територіальна громада https://dmitrovka.pb.org.ua/projects

💙ДОСЛІДНИЦЬКІ ВЕЛОПРОГУЛЯНКИ З КОЗАКОМ МАМАЄМ. ТЕСТУЄМО МАРШРУТИ💛

«Дослідницькі велопрогулянки «Подорож з Мамаєм» - це можливість урізноманітнити дозвілля жителів села та громади. Мамай – це героїчний персонаж нашого села, який сьогодні з нами як символ на багатьох заходах. Він осучаснюється і навіть сідає на велосипед, аби досліджувати рідне село і популяризувати його разом з активними жителями. Їзда на велосипеді це не тільки весело, але ще й дуже корисно для здоров'я. Такий формат спілкування дасть змогу згуртувати жителів, відвідавши видатні пам'ятки нашої місцевості, а також – по дорозі – можна робити фотосвітлини, фіксувати ті чи інші проблеми (наприклад, сміття, канави, інші небезпеки), фіксувати ідеї – бо вони обов’язково з’являються у таких мандрівках.

У Дмитрівській громаді запрацював Бюджет участі (https://www.facebook.com/uspishnazmina/videos/950924458658375/), також є можливість подавати ідеї задля розвитку громади в якості бюджетних пропозицій або ж через громадські звернення. Більше про інструменти участі, які допомагають втілювати ідеї для розвитку громади на сайті Дмитрівської ОТГ https://dmitrovka-otg.gov.ua/

"Жива" поїздка відбудеться тоді, коли зніметься карантин. Активна учасниця ініціативної групи "TsybuleVO!" Наталія Єльник разом зі своїм чоловіком Володимиром Єльником в умовах карантину (з дотриманням всіх правил безпеки:) склала і протестувала маршрут для майбутньої велопрогулянки. Подолано багато кілометрів і ось, маршрут готовий. І кожен фініш це по суті старт. Поки що фінішуємо на папері і чекаємо "живого" старту, і не одного.

Майбутні плани: долучитися до роботи над проєктом «Туристична карта села Цибулеве для мандрівників та дослідників» https://bit.ly/2xLpRql, яку розпочала створювати Мережа освітніх кемпів «Чистий простір» та Агенція сталого розвитку «Хмарочос». Її було створено під час одного з медіакемпів, який щороку відбувається біля озера Камінна чаша, що за селом Цибулеве. У наших планах – доповнити описами і фото геомітки мапи, позначити на ній веломаршрути, які ми розробимо командою в рамках проєкту "Мультикультурна платформа громади "Успішні зміни, а також – працюватимемо над тим, аби перетворити цю мапу у Туристичну мапу Дмитрівської ОТГ".

💙ПРО ІНСТРУМЕНТИ УЧАСТІ - КРЕАТИВНО💛

Із креативних рішень популяризації інструментів участі у нашому проєкті - ляльковий театр про інструменти участі, серед героїв якого – козак Мамай та його родина. Персонажів для нас пошила Anna Lishchyna (Валіза див /ValizaDyv/).

Завдання Мамая – інформувати жителів про інструменти участі – громадський бюджет, електронні петиції, громадські звернення, збори громадян тощо. Інструментами участі можуть скористатися всі жителі громади, аби вирішити те чи інше питання, офіційно спілкуватися з керівництвом громади. Для цього козак Мамай тимчасово пересів з коня у соціальні мережі та YouTube.

Перша прем’єра відбулася 14 травня 2020 року. У відео розповідається про село Цибулеве, яке приєдналося до Дмитрівської сільської об'єднаної територіальної громади минулого року. Мамай розповідає про історію села та видатні місця.

👉Відео: https://www.youtube.com/watch?v=VnATKCvzhuM&t=218s

«Адже знати історію свого рідного краю - великий обов'язок кожної людини, і разом з тим з пошаною і гордістю ставитися до всього, що нерозривно пов'язане з землею, де народився. Цибулеве - красиве, багате та рідне кожному з нас» (Tanya Reshetnikova).

«Я ніколи не планувала приймати участь в ініціативній групі. Скажу навіть більше, до певного часу, навіть не знала що це таке. Я не народилась в с. Цибулеве, а живу тут останні 20 років. Цибулеве є Батьківщиною моїх дітей і я щиро хочу, щоб мої діти пишалися своїм селом. Щоб в будь-якій точці світу змогли без сорому сказати: "А я з Цибулеве!" – ділиться думками членкиня Ініціативна група «TsybuleVo!» Тетянка Зімін.

Паралельно з втіленням заходів проекту команда навчається в Онлайн-школа для грантерів "Місцеві ініціативи для розвитку громади-2020", опановує нові знання та інструменти. Не тільки розповідають про інструменти участі, а й використовують їх на практиці.

Проєкт «Мультикультурної платформи громади «Успішні зміни» втілюється ГО «Платформа успішних змін» в рамках конкурсу «Місцеві ініціативи для розвитку громади-2020», який проводиться Спілкою «Громадські ініціативи України» та Агенцією сталого розвитку «Хмарочос» в рамках проєкту «Голос громади в місцевому самоврядуванні» Програми USAID “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID

#ДобріЗміниДляГромади
#DOBRE
#Громадські Ініціативи України                                                                               

Інформація упорядкована  агенцією                                                                                                 сталого розвитку "Хмарочос".

                                                                                

Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше