Приклади заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації розміщено на вебпорталі ДПС
У банері «Одноразове добровільне декларування» на вебпорталі Державної податкової служби України розміщено приклади заповнення одноразової (спеціальної) добровільної декларації:
Одноразової (спеціальної) декларації, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року;
Одноразової (спеціальної) декларації, що подається до Державної податкової служби України з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року зі сплатою збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування трьома рівними частинами.
Нагадуємо, що з 1 вересня 2021 року розпочалось одноразове (спеціальне) добровільне декларування громадянами України активів (розміщених на території України та/або за її межами), які належать їм на правах власності та з яких, відповідно до вимог законодавства та/або міжнародних договорів, не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори.
Одноразове (спеціальне) добровільне декларування буде відбуватися шляхом подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації до Державної податкової служби України через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація».
За поданням Олександрійського відділу податків та зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області
Як відкрити спеціальний рахунок в банку для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування?
Згідно з п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальні рахунки) до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття спеціального рахунку.
Банк забезпечує розміщення коштів у готівковій формі та/або банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування на спеціальному рахунку після здійснення належної перевірки особи декларанта відповідно до вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі – законодавство у сфері фінансового моніторингу).
Банк уживає заходів щодо встановлення джерел походження цих активів у випадках, передбачених законодавством у сфері фінансового моніторингу, після зарахування їх на спеціальний рахунок декларанта.
Постановою Правління Національного банку України від 05 серпня 2021 року № 83, яка набирає чинності з 01 вересня 2021 року та діє до 01 вересня 2022 року, затверджено Положення про порядок відкриття та ведення поточних рахунків із спеціальним режимом використання в національній та іноземних валютах, банківських металах для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Положення № 83).
Пунктом 7 Положення № 83 встановлено, що банк відкриває спеціальний рахунок декларанту відповідно до вимог Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 12 листопада 2003 року № 492 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 01 квітня 2019 року № 56) із змінами (далі – Інструкція № 492), у порядку, установленому в п. 62 розд. V для фізичних осіб, та з обов’язковим дотриманням вимог п. 16 розд. I Інструкції № 492.
Декларант додатково до документів для відкриття спеціального рахунку подає анкету (додаток 1 до Положення № 83) та заяву (додаток 2 до Положення № 83).
Слід зазначити, що, анкета передбачає заповнення, зокрема, п. 14 відповідно до якого декларант повідомляє про джерела походження (одержання, набуття) активів, що декларуються, у тому числі:
1) активи, отримані від ведення підприємницької діяльності, незалежної професійної діяльності;
2) активи, отримані у вигляді неоподатковуваних доходів;
3) активи, отримані у вигляді подарунку;
4) інші джерела походження (одержання, набуття) активів, що декларуються (зазначити які саме).
Водночас, підписуючи заяву, декларант повідомляє, що об’єкт декларування не належить до:
1. Активів фізичної особи, одержаних (набутих) декларантом унаслідок вчинення діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, крім кримінальних правопорушень або інших порушень законодавства, пов’язаних із:
1) ухиленням від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
2) ухиленням від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
3) порушеннями у сфері валютного законодавства;
4) порушеннями у сфері захисту економічної конкуренції в частині порушення, передбаченого в п. 12 ст. 50 від 11 січня 2001 року № 2210-III «Про захист економічної конкуренції» із змінами та доповненнями.
2. Активів фізичної особи, що належать декларанту, стосовно якого розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених у ст.ст. 212, 212 прим. 1, а також у ст. 366 (щодо документів податкової та/або фінансової звітності, митних декларацій, податкових накладних, первинних документів, іншої звітності з податків, зборів, обов’язкових платежів), у ст. 367 (якщо кримінальне правопорушення пов’язане з порушенням вимог податкового, митного, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи) Кримінального кодексу України від 05 квітня 2001 року № 2341-III із змінами та доповненнями (далі – ККУ).
3. Активів фізичної особи або юридичної особи, що належать декларанту, стосовно якого відкрито судове провадження у вчиненні будь-якого із кримінальних правопорушень, передбачених у ст.ст. 209, 258 прим. 55 і 306, у частинах першій і другій ст. 368 прим 3, у частинах першій і другій ст. 368 прим. 4, у ст.ст. 368, 368 прим. 5, 369 і 369 прим. 2 ККУ, та/або які підлягають стягненню як необґрунтовані в порядку, установленому в главі 12 розд. III від 18 березня 2004 року № 1618-IV із змінами та доповненнями.
4. Активів декларанта, що мають джерела походження з території країни, визнаної державою-агресором згідно із законом.
Банк здійснює приймання від декларанта готівкових коштів у національній та іноземних валютах, банківських металів з фізичною поставкою для зарахування на спеціальні рахунки декларанта через операційну касу за заявою на переказ готівки при цьому у реквізиті «Призначення платежу/зміст операції» заяви на переказ готівки зазначається «добровільне декларування» (п. 9 Положення № 83).
За поданням Кропивницького відділу податків та зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Кіровоградській області
Новини на цю ж тему
Оподаткування доходу фізичної особи у вигляді благодійної допомоги, яка виплачується (надається) міжнародними благодійними організаціями (їх філіями, представництвами)
Новий сервіс ДПС для громадян для заповнення декларації про майновий стан і доходи
Який порядок розрахунків у разі відключення електроенергії або в період ремонту РРО та ведення КОРО?
Помилково та/або надміру сплачені платежі можна повернути через сервіс «Е-повернення»
ФОПам, які новостворені або переходять/перейшли на спрощену систему оподаткування про декларування доходів
ФОПу варто скористатися Електронним кабінетом для обрання спрощеної системи
Викладено у новій редакції форму декларації про майновий стан і доходи, яка набере чинності з 01.01.2023 року
Проведення розрахункових операцій
Хто не може скористатись одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням
Електронний кабінет містить інформацію про види діяльності платника податків (КВЕД)
Чи необхідно скасовувати РРО та реєструвати ПРРО?
Семінар з питань реєстрації та застосування РРО/ПРРО
Чи зобов’язана ФО при поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації додавати документи, які підтверджують суму коштів, розміщених на рахунках у банках України в національній або іноземній валюті?
Чи потрібно подавати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями?
Базу знань ДПС доповнено новою тематикою «Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування»
Активи, які перевищують передбачені законом норми, можна декларувати
Податкова амністія. Які активи декларуються?
Шановні громадяни!
Який порядок отримання автором е-документа першої та другої квитанцій при надсиланні електронних документів?

Неприбуткові установи та організації мають можливість реєструватися онлайн

Обов'язок ФОП на загальній системі оподаткування застосовувати РРО та/або ПРРО

Щодо подання повідомлення про прийняття на роботу

Декларуємо до 1 травня, а податки сплачуємо до 1 серпня

Яка відповідальність за несвоєчасну сплату ПДФО в річній податковій декларації про майновий стан і доходи?

До уваги юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців!

РРО та/або ПРРО: застосування при реалізації продукції власного виробництва

Надання в оренду нерухомого майна фізичною особою: що потрібно знати

Про переваги подання звітності в електронному вигляді

Погашення боргів: який код виду сплати зазначати при сплаті податкового боргу та заборгованості з ЄСВ?

Запроваджено новий електронний сервіс «Отримання відомостей з ДРФО в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС»

Як подати декларацію про майновий стан і доходи за минулий рік засобами електронного зв’язку (он-лайн)

Чи підлягають оподаткуванню доходи, отримані від продажу власної продукції тваринництва?

Які існують альтернативні варіанти ведення діяльності для громадян, які одноосібно обробляють земельні ділянки (паї)?

Які документи необхідно надати до контролюючого органу для отримання податкової знижки на навчання?

Інформація щодо звільнення від сплати єдиного внеску

Списання сум недоїмки з єдиного внеску, штрафів і пені можливе лише до 01 березня ц.р.

Деклараційна кампанія 2021 стартувала!
