Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до списку

Про роботу юридичного відділу

09.09.2019

Відповідно до підпункту 5 пункту "б" частини першої статті 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів рад належать делеговані повноваження щодо вчинення нотаріальних дій з питань, віднесених законом до їх відання, та реєстрація актів цивільного стану.

Згідно із статтею 37 Закону України «Про нотаріат» у сільських населених пунктах повноваження щодо вчинення окремих нотаріальних дій здійснюють уповноважені на це посадові особи органу місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» виконавчі органи сільських рад є органами державної реєстрації актів цивільного стану, до компетенції яких відноситься: проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті.

Відповідно до рішень виконавчого комітету від 31 січня 2019 року № 8 «Про покладання повноважень посадовій особі на проведення державної реєстрації актів цивільного стану», № 9 «Про уповноваження посадової особи на вчинення нотаріальних дій та посвідчення довіреностей прирівняних до нотаріальних» уповноваженими особами Дмитрівської сільської ради із виконання вищезазначених повноважень призначено начальника юридичного відділу Погорєлову Наталію Миколаївну, від 22 травня 2018 року № 14 «Про покладання обов’язків із вчинення нотаріальних дій, проведення державної реєстрації актів цивільного стану, вчинення дій щодо проведення погосподарського обліку» по Макариському старостинському округу – виконуючу обов’язки старости Усаченко Ганну Михайлівну.

Скласти або скасувати чи змінити заповіт (крім секретного); отримати дублікати посвідчених уповноваженими посадовими особами сільської ради документів; отримати засвідчені копії (фотокопії) документів і виписки з них; отримати документи із засвідченням справжності підпису на них; отримати посвідчену довіреність, що прирівнюється до нотаріально посвідченої, здійснити реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, смерті можна за адресою:

Для жителів сіл Дмитрівка, Гостинне, Веселий Кут, Долина, Калинівка, Плоске – пл. Перемоги, 4, с. Дмитрівка Знам’янського р-ну Кіровоградської обл.

Телефон для довідок –(05233) 70317

Для жителів сіл Макариха, Новопокровка – вул. Шкільна, 43,
с. Макариха Знам’янського р-ну Кіровоградської обл.

Телефон для довідок - +380970847568

Для отримання послуг з вчинення нотаріальних дій, при собі необхідно мати паспорт громадянина України або за інший документ, який унеможливлює виникнення будь-яких сумнівів щодо особи громадянина, який звернувся за вчиненням нотаріальної дії.

Для державної реєстрації актів цивільного стану подається паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця заявника та документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації.

Декретом Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 7-93 «Про державне мито» за вчинення нотаріальних дій виконавчими комітетами сільських рад, а також за видачу дублікатів нотаріально засвідчених документів; за державну реєстрацію актів цивільного стану встановлено державне мито у наступному розмірі (станом на 01.01.2019 р.):

за посвідчення заповітів – 0,85 грн.;

за засвідчення вірності копій документів та витягів з них (за сторінку) – 0,17 грн.;

за засвідчення справжності кожного підпису на документах – 0,34 грн.;

за видачу дублікатів нотаріально посвідчених документів – 0,51 грн.;

за реєстрацію шлюбу – 0,85 грн.

Від сплати державного мита звільняються:

- громадяни - за реєстрацію народження, смерті;

- громадяни, віднесені до категорій 1 і 2 постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- особи з інвалідністю внаслідок Другої світової війни та сім’ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи;

- особи з інвалідністю I та II груп;

- всеукраїнські та міжнародні об’єднання громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що мають місцеві осередки у більшості областей України, Українська Спілка ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), громадські організації осіб з інвалідністю, їхні підприємства та установи, республіканське добровільне громадське об’єднання «Організація солдатських матерів України» - за вчинення всіх нотаріальних дій.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше