Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Нардепів від Кіровоградщини просять стати на захист інтересів громад

Інформація
04.11.2021

Представники міських, сільських та селищних рад Кіровоградщини, в тому числі і керівництво Дмитрівської громади, звернулись до народних депутатів України, які обрані мешканцями регіону із закликом не допустити ліквідації бюджетів розвитку, вилучення у місцевих бюджетів невикористаних залишків освітньої державної субвенції й не дозволити Мінфіну та місцевим держадміністраціям права ініціювати зупинку рішення муніципалітетів,- повідомляє Кіровоградське РВ АМУ.

Нагадаємо, аналіз зміни до Бюджетного кодексу під Держбюджет на 2022 рік (Законопроект №6062), зроблений експертами Асоціації міст України виявив низку «нововведень», що призведуть до скорочення джерел доходів для місцевих громад. Цей факт викликав занепокоєння і змусив представників органів місцевого самоврядування, звернутись до законотворців з заклинком захистити інтереси громад.

У листах до народних депутатів представники ОМС звернули увагу парламентарів на наступне:

«Проектом закону №6062 передбачається перенесення джерел фінансування доходів бюджету розвитку в загальний фонд. Таким чином, доходи розвитку будуть спрямовані на поточні витрати - фонд заробітної плати, утримання та ін. Також законопроект дозволяє забирати у місцевих бюджетів невикористані залишки освітньої державної субвенції, що заборонить місцевим властям використовувати можливість накопичення цих грошей. Запропонований урядом законопроект також значно розширює контрольні функції Міністерства фінансів і місцевих державних адміністрацій. Їх чиновники зможуть через суд зупиняти рішення місцевих рад про бюджет, причому не доведеться навіть чекати закінчення судового розгляду. Законопроектом пропонується направляти до держбюджету 70% доходів від викупу комунальної землі. Також вилучення терміну «бюджет розвитку» зі статей Бюджетного кодексу позбавить органи місцевого самоврядування права на депозитне розміщення в банках».

За результатами обговорення Парламент прийняв рішення зняти з розгляду урядовий Законопроект №6062. Однак, він і надалі продовжує знаходитись в Верховній раді і може бути винесений на розгляд для прийняття рішення вже на найближчих пленарних засіданнях ради.

Нині, залишається тільки сподіватись, що думка громад буде почута і законопроект №6062 буде доопрацьований у Бюджетному комітеті і усі зауваження АМУ, які відображають загальну думка ОМС,  будуть враховані.

 (за матеріалами АМУ)

2021 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше