Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Бюджети громад Кіровоградщини у 2022 році можуть отримати додатково понад 360 мільйонів гривень

Новина
08.06.2021

Після об’єднання громад місцеве самоврядування отримало повноваження, делеговані державою, які не завжди підкріплені фінансово. Прийняття вищезазначених законопроектів дозволить частково локалізувати фінансові проблеми ОМС та створить умови для поступової фінансової стабільності, зокрема, у питання фінансування державних соціальних гарантій, комунальних послуг та енергоносіїв,  утриманні  закладів освіти та охорони здоров’я.

Абсолютні цифри можливого збільшення надходжень проаналізував Анатолій Абрамов, консультант з бюджетних питань Кіровоградського регіонального відділення АМУ: «Податок на доходи фізичних осіб є найбільшим джерелом надходжень до бюджету Олександрійської громади -  у 2021 році прогнозується 59,4 % загального бюджету, тобто очікуване надходження складатиме 213,1 млн.грн. При зарахуванні до бюджету 65%  податку та збору на доходи фізичних осіб очікувані надходження склали б 230,8 млн.грн, тобто громада отримала б додатковий обсяг фінансового ресурсу у сумі 17,7 млн.грн.

Інший приклад – Дмитрівська громада. Там питома вага надходжень від ПДФО до бюджету складає більше 38,5% а очікуване надходження складатиме за підсумками 2021 року 20,3 млн.грн. Збільшення ПДФО до 65% очікувані надходження склали б 21,9 млн.грн. Таким чином громада мала б отримати 1.62 млн.грн. додаткового фінансового ресурсу»

Експерти Асоціація міст України наголошують на тому, законопроекти №5066 та №5066-1 є збалансованими та враховують інтереси як державного бюджету, так і місцевих бюджетів. Загалом в державі збільшення відсотку зарахування ПДФО із 60 до 65 відсотків до бюджетів громад дозволить отримати додатковий фінансовий ресурсу у 11,1 млрд. гривень.

Валентина Остапчук

Новини на цю ж тему

Про виконання бюджету 2020

Публічне представлення звіту про виконання бюджету за 2020 рік
Інформація
19.03.2021

Дмитрівчани вчились впливати на бюджет своєї громади

В Дмитрівській громаді спільно з громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети” в рамках проекту “Доброчесні громади” було проведено вуличну акцію “Впливай на бюджет своєї громади”.
Пресреліз
24.09.2019

Молодь і бюджет громади: просто про складне

У Дмитрівській громаді в рамках акції «Впливай на бюджет своєї громади» 20 вересня 2019 року відбувся інформаційно-просвітницький захід «Молодь і бюджет громади: просто про складне».
Пресреліз
24.09.2019

Бюджет для громадян

Шановні мешканці Дмитрівської ОТГ! Ви можете ознайомитися з бюджетом в доступній формі , який донесе до вас інформацію про доходи та витрати нашої громади. Він створений для інформування населення про фінансові можливості та донесення того, як ми їми користуємося.
Новина
05.09.2019

ВПЛИВАЙ НА БЮДЖЕТ СВОЄЇ ГРОМАДИ!

Шановні жителі ДМИТРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ! Впливайте на місцеву бюджетну політику - надайте свої пропозиції, яким чином повинні бути скеровані кошти бюджету громади в наступному році! Бюджет громади – це гроші громади, Ваші гроші!
Оголошення
21.08.2019
2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше