Інформаційний дайджест від Головного управління ДПС у Кіровоградській області
Що робити, якщо роботодавець не виконує умови укладеного
трудового договору?
Знам’янська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує:
Якщо роботодавець не виконує умови трудового договору, ви можете зробити наступне:
- звернутися до роботодавця з письмовою вимогою про усунення порушень і виконання умов трудового договору. Також ви можете звернутися до профспілкового органу, якщо ви є членом профспілкової організації, за допомогою і підтримкою;
- звернутися з письмовою скаргою до Державної служби України з питань праці та/або Державної податкової служби України;
- звернутися до суду з позовом про встановлення факту порушень роботодавцем умов трудового договору, відновлення порушених прав і вимоги компенсації моральної та матеріальної шкоди. Ви можете скористатися послугами адвоката або іншого представника за вашим вибором. Ви також можете звернутися до суду за допомогою і підтримки профспілкової організації, якщо ви є її членом.
Не погоджуйтеся на порушення ваших прав і умов трудового договору з боку роботодавця. Задекларована праця - це ваше майбутнє і ваша гідність!
Сплата податків через електронний кабінет
Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що в ІКС «Електронний кабінет» запроваджено електронний сервіс з використанням якого платники мають можливість доступу у режимі реального часу до даних інтегрованих карток із сплати податків, зборів та інших платежів. При зверненні до пункту меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету, після ідентифікації відображається зведена інформація станом на момент звернення, що містить інформацію по кожному виду платежу, зокрема, бюджетний рахунок на поточну дату та надається можливість сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду. Для того щоб здійснити сплату, необхідно:
- Увійти до приватної частини Електронного кабінету.
- Обрати режим «Стан розрахунків з бюджетом».
- Обрати податок, який необхідно сплатити, та одну з платіжних систем.
- Завершити заповнення платіжного документа.
- Сплатити податок.
Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
За якими витратами фізична особа має право на податкову знижку?
В Знам’янській ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадують за якими витратами фізична особа має право на отримання податкової знижки за 2023 рік. Зокрема, фізична особа має податкову знижку за такими витратами:
- частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом (при цьому житло має бути визначене, як основне місце проживання);
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям (за результатами 2023 року розмір внесків не перевищує 4% від суми загального оподатковуваного доходу за звітний рік);
- сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання (для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї І ступеня споріднення, та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю–вихователькою);
- страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення (не перевищують (за кожний місяць, протягом яких діяв договір страхування):
- при страхуванні платника податку – 3 760,0 грн (2 678 х 1,4 = 3 760, заокруглено);
- при страхуванні члена сім’ї платника податку І ступеня споріднення – 50%, що становить 1 880, гривень);
- на оплату допоміжних репродуктивних технологій (не більше третини доходу у вигляді технологій (не більше третини доходу у вигляді заробітної плати за рік);
- у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу (транспортні засоби переобладнані з використанням у вигляді біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу (переобладнаний ТЗ повинен бути перереєстрований у відповідних органах);
- видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі, на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту (понесені витрати за державними програмами будівництва (придбання) доступного житла);
- з орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), фактично оплачених платником податку, який має статус вимушено переміщеної особи (платник податку або члени його сім’ї І ступеня споріднення:
- Не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України.
- Не отримують бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розмір знижки не може перевищувати (за рік) 201 000 грн – 30 розмірів заробітної плати);
- оплата державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини, включаючи сплату державного мита (обмежень не встановлено).
Перед виїздом за кордон на постійне місце проживання необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи
Знам’янська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов'язані подати до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.
Контролюючий орган протягом 30 календарних днів перевіряє зазначену в декларації інформацію та самостійно визначене платником податкове зобов'язання, повноту сплати ПДФО та видає довідку про сплату податку і відсутність податкових зобов'язань. Зазначена довідка подається платником до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур.
Хто звільняється від сплати мінімального податкового зобов’язання?
Знам’янська ДПІ Головного управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до п. 38 прим. 1.2 ст. 38 Податкового кодексу України від сплати мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) звільняються власники або користувачі:
- земельних ділянок, що використовуються дачними та садівничими кооперативами;
- земель запасу;
- не витребуваних земельних часток (паїв);
- земельних ділянок, які розміщені у Чорнобильській зоні;
- земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать до власності та/або на праві користування станом на 1 січня 2022 року знаходилися у межах населеного пункту;
- земельних ділянок, земельних часток (паїв), за які не нараховувалися та не сплачувалися плата за землю або єдиний податок четвертої групи, що перебувають у консервації, або забруднені вибухонебезпечними предметами, або щодо яких прийнято рішення про надання податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів на підставі заяв платників податків про визнання земельних ділянок непридатними для використання у зв’язку з потенційною загрозою їх забруднення вибухонебезпечними предметами.