Інформаційні матеріали від головного управління ДПС у Кіровоградській області
Комунікаційна платформа – оперативна співпраця з платниками податків
Нагадуємо, що в Головному управлінні ДПС у Кіровоградській області функціонує комунікаційна податкова платформа. Саме такий формат співпраці допомагає активізувати комунікацію між податковою службою та представниками інститутів громадського суспільства та бізнес-асоціацій.
Тож, якщо у вас є питання, які потребують оперативного вирішення, надішліть звернення на нашу електронну скриньку: kr.ikc@tax.gov.ua. Провідні фахівці Головного управління ДПС у Кіровоградській області розглянуть ваш запит та нададуть вам відповідь.
За вашим бажанням подальша комунікація відбуватиметься в режимі онлайн чи офлайн.
Стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2023року
Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що з початку 2024року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних впродовж 2023року.
Відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ) обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи у платників податків виникає при отриманні:
- доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, при нотаріальному оформленні спадщини або договору дарування, за якими не було сплачено податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, тощо;
- доходів від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відноситься, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року, а також дохід від операцій з цінними паперами;
- іноземного доходу;
- інших доходів, передбачених ПКУ.
Разом з тим, обов’язок фізичної особи-платника ПДФО фізичної особи щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник ПДФО отримував доходи:
- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до ІV розділу ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений ПДФО та військовий збір;
- у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.
Також громадяни – платники ПДФО мають право подати податкову декларацію з метою використання права на податкову знижку.
Отримати інформацію про суму виплачених доходів та утриманих податків громадяни можуть за допомогою електронних сервісів ДПС
Отримати довідку про суми виплачених доходів та утриманих податків можна за допомогою електронного сервісу ДПС України «Електронний кабінет платника». Сервіс дозволяє оперативно та у будь-який час отримати відомості про суми виплачених доходів та утриманих податків.
Для отримання довідки про доходи необхідно зайти на головну сторінку Електронного кабінету платника (далі - ЕКП): через вебпортал ДПС України (https://tax.gov.ua) або набравши в адресному рядку браузеру: https://cabinet.tax.gov.ua.
Щоб скористатися послугою «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків», користувачу необхідно мати кваліфікований електронний підпис, який можна отримати у будь - якому Акредитованому центрі сертифікації ключів http://acskidd.gov.ua/) або в банківських установах та організаціях.
Для входу в Особистий кабінет слід обрати особистий електронний ключ. У нижньому полі вводиться пароль для ключа та натискається кнопка «Увійти». Якщо ключ дійсний, на екрані з’явиться напис «Ключ зчитано».
Виберіть розділ «ЄК для громадян»
Обираємо вкладку «Запит про суми виплачених доходів».
У формі Запиту заповнюємо всі реквізити, підписуємо особистим ключем, зберігаємо та відправляємо запит.
Наявність запиту у каталозі відправлених документів можна перевірити, перейшовши за вкладкою "Відправлені документи". У відповідь на відправлений запит надійде електронна квитанція, що свідчить про успішну доставку запиту на обробку. Квитанцію можна переглянути перейшовши за вкладкою "Вхідні документи".
За результатами обробки запиту до особистого Електронного кабінету платника податків надійде «Відповідь про суми виплачених Доходів та утриманих податків з Державного Реєстру фізичних осіб - платників податків», яку можна переглянути, скачати або роздрукувати.
Скористатися цією послугою можуть всі без виключення громадяни, а також державні службовці або члени їх сімей при поданні щорічної декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій
Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що наказом ДПС України (ДПС) від 29.12.2023 № 1122 «Про внесення змін до наказу ДПС від 21.12.2020 № 744» у новій редакції викладено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій (Державний реєстр), затверджений наказом ДПС від 21.12.2020 № 744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» із змінами.
Нагадуємо, що Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій – це перелік моделей реєстраторів розрахункових операцій (РРО), їх модифікацій вітчизняного та іноземного виробництва, які відповідають вимогам нормативно-правових актів і нормативних документів, пройшли державну сертифікацію і дозволені для застосування під час здійснення розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг (п. 1 Загальної частини Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України (КМУ) від 29 серпня 2002 року № 1315 (у редакції постанови КМУ від 22 грудня 2006 року № 1773).