Дмитрівчани вчились впливати на бюджет своєї громади

Пресреліз
24.09.2019

В Дмитрівській громаді спільно з громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети” в рамках проекту “Доброчесні громади” було проведено вуличну акцію “Впливай на бюджет своєї громади”. В рамках акції жителі громади ознайомились з бюджетом своєї громади, долучились до приготування спільного «бюджетного» борщу у формі подання пропозицій до бюджету на 2020 рік, зіграли у «Бюджетний квест» та скуштували візуалізований бюджет громади у вигляді сиру.

Під час вуличної акції місцевим мешканцям фінансисти громади разом з експерткою громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» Тетяною Романовою доступно і на прикладах пояснили, що таке бюджет, з чого він складається, як наповнюється і як витрачається, а головне – як саме та в який спосіб і терміни на формування доходів і витрат може вплинути кожна людина. А також презентували гарного «помічника» у питаннях, що пов’язані з бюджетних процесом громади — Бюджети для громадян. Це – новий для України формат пояснення складних бюджетних питань у зручних форматах: з численними інфографіками, схемами та даними про бюджет конкретної ОТГ, завдяки чому легко зрозуміти весь бюджетний процес навіть не фахівцям.

«Спочатку ми спільно з громадами готуємо зразковий варіант Бюджету для громадян. Надалі громади уже самостійно будуть розробляти та поширювати Бюджети для громадян щороку серед мешканців”, – пояснює експертка Партнерства Тетяна Романова – “Це новий для України механізм публічності. Але, як показує практика, дуже дієвий. А на прикладі Дмитрівської громади вийшов вдвічі корисним для людей: містить доступну інформацію про бюджет громади і розроблений у вигляді календаря. Тому не дивно, що він під час акції розлітався, як гарячі пиріжки”.

Вулична акція у Дмитрівській громаді проходила в три етапи. Спочатку була запущена онлайн-форма для збору пропозицій до бюджету громади на 2020 рік. Другий етап відбувся 20 вересня, де спільно з експерткою проекту “За доброчесні громади” представники сільської ради зустрілися із старшокласниками Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст. А вже наступного дня, 21 вересня була організована гучна вулична акція, на якій було зібрано 42 пропозиції до бюджету. Учасники акції охоче готували «бюджетний» борщ, знаходили відповіді на питання під час «Бюджетного квесту» і розділили візуалізований у вигляді головки твердого сиру сільський бюджет  між сферами в громаді.

Щодо пропозицій до бюджету, то загалом місцевих жителів цікавили питання освітлення вулиць, організація цікавого дозвілля для молоді та облаштування спортивних майданчиків на території громади.

«Всі пропозиції, які до нас надійшли і ще надійдуть будуть детально вивчені та враховані при формуванні бюджету громади. Є ймовірність, що не всі пропозиції будуть включені в бюджет наступного року з причини обмеженості ресурсів. Але ваша співучасть, активність і долученість до розподілу бюджету для нас є дуже важливим.»-пояснює заступниця сільського голови з питань фінансів Чернікова Людмила.

Наразі збір пропозицій до бюджету громади на 2020 рік ще продовжується. Тому ті мешканці, які не встигли подати свої пропозиції – зможуть їх надіслати онлайн, перейшовши за посиланням: https://bit.ly/2m8pY96 або подавши в письмовому вигляді в сільську раду за адресою: с.Дмитрівка, пл.Перемоги 4

Контактна особа для представників ЗМІ:  Міркотан Лідія, тел. 0508367957

*     *     *

Акція «Впливай на бюджет своєї громади!» проводилась Громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» спільно з Дмитрівською сільською радою в рамках програми DOBRE

добреБюджет

Молодь і бюджет громади: просто про складне

У Дмитрівській громаді в рамках акції «Впливай на бюджет своєї громади» 20 вересня 2019 року відбувся інформаційно-просвітницький захід «Молодь і бюджет громади: просто про складне».
Пресреліз
24.09.2019

Бюджет для громадян

Шановні мешканці Дмитрівської ОТГ! Ви можете ознайомитися з бюджетом в доступній формі , який донесе до вас інформацію про доходи та витрати нашої громади. Він створений для інформування населення про фінансові можливості та донесення того, як ми їми користуємося.
05.09.2019

ВПЛИВАЙ НА БЮДЖЕТ СВОЄЇ ГРОМАДИ!

Шановні жителі ДМИТРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ! Впливайте на місцеву бюджетну політику - надайте свої пропозиції, яким чином повинні бути скеровані кошти бюджету громади в наступному році! Бюджет громади – це гроші громади, Ваші гроші!
21.08.2019