Початок трансформації освітньої сфери
На сьогодні в Україні відбувається активний процес системної трансформації освітньої сфери для забезпечення нової якості освіти на всіх рівнях: від дошкільної – до вищої та освіти дорослих.
Загальна середня освіта буде поділятися на початкову школу (1-4 класи), базову середню (гімназії (5-9 класи) та профільну школу (ліцеї), 10-12 класи). Як виняток, ліцей може включати в себе початкову школу, гімназію та профільну школу.
18 березня 2024 року в приміщенні Дмитрівської сільської ради відбулась нарада під головуванням Дмитрівського сільського голови Стиркуль Наталії Євстафіївни на тему: «Формування мережі ліцеїв на території Дмитрівської сільської територіальної громади до 2027 року».
На нараді були присутні працівники відділу освіти, молоді та спорту та фінансового відділу Дмитрівської сільської ради, Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка.
Начальник відділу освіти, молоді та спорту Дмитрівської сільської Бойко Наталія Олександрівна ознайомила присутніх з вимогами законодавчих документів щодо створення мережі ліцеїв, які необхідно врахувати при формуванні мережі ліцеїв до 2027 року. Також здійснила аналіз мережі закладів освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти в громаді на даний час та на перспективу до 2027 року.
В обговоренні питання щодо створення ліцею на території Дмитрівської сільської територіальної громади взяли участь Дмирівський сільський голова Стиркуль Наталія Євстафіївна, начальник фінансового відділу Заєць Анастасія Олександрівна, головний бухгалтер відділу освіти, молоді та спорту Данільченко Людмила Володимирівна, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Чабан Елла Анатоліївна, директор Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Павленко Олена Григорівна, заступники директора з навчальної роботи Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Романова Надія Володимирівна та Онищенко Світлана Анатоліївна, заступник директора з виховної роботи Дмитрівського ліцею імені Т.Г. Шевченка Горян Олена Володимирівна.
Враховуючи, що на території громади є достатня кількість дітей для створення двох паралелей в 10-му та 11-му класі та можливість забезпечити три профілі навчання в цих класах, що є однією з основних вимог при створенні ліцею; наявність належної матеріально-технічної бази в Дмитрівському ліцеї імені Т.Г. Шевченка та готовність засновника (Дмитрівської сільської ради) до її посилення; належне кадрове забезпечення в закладі; можливість організації підвезення учасників освітнього процесу до ліцею; створення безпечного, інклюзивного та цифрового освітнього середовища відповідно до вимог законодавства; забезпечення учасникам освітнього процесу вільного і безоплатного бездротового доступу до мережі Інтернет з характеристиками, що відповідають вимогам законодавства у приміщеннях закладу освіти; забезпечення здобувачів освіти харчуванням у порядку та відповідно до вимог, визначених Кабінетом Міністрів України, на нараді було прийнято рішення про підготовку проєкту плану формування мережі ліцеїв на території Дмитрівської сільської територіальної громади до 2027 року.
Відповідно до прийнятого рішення на території Дмитрівської сільської територіальної громади планується функціонування одного ліцею (Дмитрівський ліцей імені Т.Г. Шевченка) та трьох філій (Іванковецької, Дмитрівської та Цибулівської). Ліцей буде надавати початкову, базову середню та профільну освіту, філії – початкову та базову середню.