Американський білий метелик – карантинний шкідник

27.07.2020

З 27 липня по 27 серпня 2020 року у Кіровоградській області триватиме місячник знищення амброзії полинолистої та повитиці польової, вогнищ американського білого метелика. Відповідне розпорядження видане першим заступником голови обласної державної адміністрації  22 липня 2020 року. Просимо землекористувачів та землевласників долучитися та здійснити необхідні заходи на земельних ділянках та прилеглих до них територіях.

Довідково: Американський білий метелик – карантинний шкідник, який пошкоджує понад 300 видів плодових, декоративних, лісових та інших культур. Особливо сильно уражує шовковицю, клен, горіх, яблуню, грушу, сливу, вишню, черешню, тополю та ін. В умовах нашої країни перше покоління шкідника майже завжди розвивається на шовковицях і кленах, а друге - на горіхах, яблунях та інших рослинах.

Амброзія полинолиста — небезпечний карантинний бур’ян, поширений в Кіровоградській області, який завдає великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини.

Повитиця польова — однорічна рослина-паразит, яка, не маючи ні коренів, ні справжніх листків, кріпиться до рослини-господаря за допомогою спеціальних органів і живиться за її рахунок. Цей злісний бур'ян засмічує посіви багаторічних і однорічних трав, узбіччя доріг, невдоби, береги річок, городи, залізничні колії.

Дмитрівська сільська рада попереджає

За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна, а у окремих випадках і кримінальна відповідальність
17.07.2020

Про встановлення режимів роботи водних об’єктів

Згідно із статтею 76 Водного кодексу України та з метою забезпечення нормальних умов функціонування водної екосистеми, недопущення змін санітарно-екологічних і гідробіологічних умов, забезпечення населення та галузей економіки водними ресурсами...
23.06.2020

Увага!

Дмитрівська сільська рада доводить до вашого відома, що з 22 по 27 червня 2020 року в ранішній та вечірній період на полях ТОВ «Знам’янська агропромислова компанія» буде проводитися обробіток посівів озимої пшениці пестицидами.
19.06.2020

Про запобігання низових пожеж

У зв’язку з відключенням високовольтних ліній електропередачі через низові пожежі , які пов’язані з випалюванням стерні та післяжнивних залишків після збирання врожаю, в період 2008-2019рр. неодноразово проводили до спричинення перерви в електропостачанні регіону.
15.05.2020

Не спалюйте суху траву!

Прикро, що деякі громадяни нехтують правилами безпечної поведінки в навколишньому середовищі. Через їхню необачність під загрозою опиняються багатовікові дерева, рідкісні рослини, гинуть звірі, птиця та комахи, а головне – завдається величезна школа здоров’ю людей та навколишньому середовищу.
09.04.2020