На головнуКонтакти
Корисна інформація
Документи
Сторонні сервіси
Проекти громади
Підприємства, заклади та установи
Економічний профіль
E-data витрати
Петиції
Prozorro
Звернення
Вакансії
Бюджет
Структура ОТГ
Новини
Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Combined Shape
Повернутися до новин

Кімната народознавства в сільській бібліотеці

Фоторепортаж
11.09.2019

Наш український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями.

Тому колектив Дмитрівської сільської бібліотеки у 2013 році , за допомоги небайдужих мешканців села, створили кімнату народознавства. Тут зібрані предмети  давнього одягу, побутові речі, ікони, посуд, засоби ткацьких знарядь. Кожний, хто заходить в кімнату, поринає у світ давнього побуту наших предків, усвідомлює, що він – українець, що в нього є своя рідна Батьківщина.

Центральним експонатом світлиці- є українська піч, яка розмальована петриківським розписом, біля печі стоїть хатнє начиння, а у миснику - горнятка, глечики, горщики, миски, полумиски. Священним місцем у хаті є покуть з образами, божником (рушником) та різними предметами святості.

Головний красень  світлиці - ткацький верстат, якому понад 90 років.

Завітавши на гостину до нашої світлиці ви зможете переглянути експозицію з українського одягу, лави, застеленої білим домотканим рядном , виставки вишитих рушників, картин, прялки, великих і малих гребнів, мички, веретена, скрині, дерев'яних ночв, рубеля та різного побутового реманенту.

Щиро запрошуємо відвідати та поповнити народознавчу кімнату, згадати  минуле наших дідів, прадідів, вдихнути запах м’яти, чебрецю, любистку, відпочити душею і одержати задоволення від побаченого.

І пам'ятаймо слова О.Кобилянської: «Згадуйте предків ваших, щоб історія перед вами не згасла, і золоті нитки не губіть».

культура

Новини на цю ж тему

Як в Дмитрівці відкривали спортивні майданчики

Завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) стало можливим придбання спортивних тенажерів для Дмитрівської ОТГ.
Фоторепортаж
10.09.2019

Відзначення Державних свят в Дмитрівській ОТГ

23-24 серпня в Україні святкують День державного прапора та День Незалежності України.
Фоторепортаж
28.08.2019

Золота молодь Дмитрівської ОТГ

27 липня 2019 року на території села Макариха відбулося змагання Клубу Веселих та Кмітливих «Золота молодь», де дві команди «Цибулівський квартал» та «ОБА-НА»
Новина
05.08.2019

Опитування «Якісні і доступні культурні послуги»

Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури України проводить опитування громадської думки щодо сутності культурних прав людини, бажаного змісту мінімальних стандартів забезпечення громадян культурними послугами.
Оголошення
17.07.2019

День рибалки в Дмитрівській ОТГ

День рибалки в Україні відзначають щорічно у другу неділю липня. У 2019 році свято припадає на 14 липня.
Фоторепортаж
17.07.2019

Навчальна поїздка на сонячну Херсонщину

Дякуючи програмі U-LEAD відбулась навчальна поїздка до Херсонської області на тему «Розвиток зеленого туризму, як рушій місцевого економічного зростання».
Фоторепортаж
17.07.2019

Ой на Івана,та й на Купала

Два дні поспіль дмитрівчани святкували Івана Купала - одне з найбільш стародавніх слов'янських свят.
Фоторепортаж
12.07.2019

Літо з бібліотекою

Колектив Дмитрівської сільської бібліотеки завітав в гості до вихованців літніх оздоровчих таборів освітніх закладів Дмитрівської ОТГ.
Фоторепортаж
12.06.2019

Країна дитинства

3-го червня для вихованців дитячих садочків колективом Дмитрівського сільського будинку культури проведена весела спортивна естафета та чудові розваги приурочені до Міжнародного дня захисту дітей.
Фоторепортаж
04.06.2019
2018 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі
Combined Shape