Кімната народознавства в сільській бібліотеці

11.09.2019

Наш український народ має багату і оригінальну культуру, надбану численними поколіннями.

Тому колектив Дмитрівської сільської бібліотеки у 2013 році , за допомоги небайдужих мешканців села, створили кімнату народознавства. Тут зібрані предмети  давнього одягу, побутові речі, ікони, посуд, засоби ткацьких знарядь. Кожний, хто заходить в кімнату, поринає у світ давнього побуту наших предків, усвідомлює, що він – українець, що в нього є своя рідна Батьківщина.

Центральним експонатом світлиці- є українська піч, яка розмальована петриківським розписом, біля печі стоїть хатнє начиння, а у миснику - горнятка, глечики, горщики, миски, полумиски. Священним місцем у хаті є покуть з образами, божником (рушником) та різними предметами святості.

Головний красень  світлиці - ткацький верстат, якому понад 90 років.

Завітавши на гостину до нашої світлиці ви зможете переглянути експозицію з українського одягу, лави, застеленої білим домотканим рядном , виставки вишитих рушників, картин, прялки, великих і малих гребнів, мички, веретена, скрині, дерев'яних ночв, рубеля та різного побутового реманенту.

Щиро запрошуємо відвідати та поповнити народознавчу кімнату, згадати  минуле наших дідів, прадідів, вдихнути запах м’яти, чебрецю, любистку, відпочити душею і одержати задоволення від побаченого.

І пам'ятаймо слова О.Кобилянської: «Згадуйте предків ваших, щоб історія перед вами не згасла, і золоті нитки не губіть».

культура

Як в Дмитрівці відкривали спортивні майданчики

Завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) стало можливим придбання спортивних тенажерів для Дмитрівської ОТГ.

Відзначення Державних свят в Дмитрівській ОТГ

23-24 серпня в Україні святкують День державного прапора та День Незалежності України.
28.08.2019

Золота молодь Дмитрівської ОТГ

27 липня 2019 року на території села Макариха відбулося змагання Клубу Веселих та Кмітливих «Золота молодь», де дві команди «Цибулівський квартал» та «ОБА-НА»

Опитування «Якісні і доступні культурні послуги»

Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури України проводить опитування громадської думки щодо сутності культурних прав людини, бажаного змісту мінімальних стандартів забезпечення громадян культурними послугами.

День рибалки в Дмитрівській ОТГ

День рибалки в Україні відзначають щорічно у другу неділю липня. У 2019 році свято припадає на 14 липня.

Навчальна поїздка на сонячну Херсонщину

Дякуючи програмі U-LEAD відбулась навчальна поїздка до Херсонської області на тему «Розвиток зеленого туризму, як рушій місцевого економічного зростання».

Ой на Івана,та й на Купала

Два дні поспіль дмитрівчани святкували Івана Купала - одне з найбільш стародавніх слов'янських свят.
12.07.2019

Літо з бібліотекою

Колектив Дмитрівської сільської бібліотеки завітав в гості до вихованців літніх оздоровчих таборів освітніх закладів Дмитрівської ОТГ.
12.06.2019

Країна дитинства

3-го червня для вихованців дитячих садочків колективом Дмитрівського сільського будинку культури проведена весела спортивна естафета та чудові розваги приурочені до Міжнародного дня захисту дітей.
04.06.2019