Вшанування жертв Голодомору 1932-33 років
Щороку, в четверту суботу листопада наша країна відзначає День памяті жертв Голодомору 1932-1933 рр. Традиційно в цей день українці відвідують поминальні богослужіння і покладають символічні горщики з зерном та свічками до пам'ятників жертвам голодоморів в Україні.
Напередодні цього дня представники апарату Дмитрівської сільської ради, Знам’янської районної держадміністрації, працівники сільського будинку культури та сільської бібліотеки взяли участь у мітингу-реквієму, приуроченому цим сумним подіям 1932-1933 років.
Голод – це не тільки смерть, а й духовна руїна, знищення здорової народної моралі, втрата ідеалів, занепад культури, рідної мови, традицій.
Це була безкровна війна тоталітарної системи проти українського народу, для того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.
Не можна собі уявити, що в самому центрі цивілізованої Європи, в Україні, яка була житницею континенту, знищено голодом мільйони людей! Тільки дітей, зморених голодом - 3 млн. 900тис.! І це ще не остаточний підрахунок жертв.Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них.
Учасники заходу схилили голови у хвилині мовчання ,а отець Миколай Православної Церкви Святого Миколая відправив панахиду за душами померлих під час голодомору 1932-1933 р.р.
По завершенні ведучі запропонували усім присутнім приєднатися до акції «Запали свічку», яка традиційно відбувається кожної четвертої суботи листопада о 16 годині, в знак вшанування жертв Голодомору 1932-1933 р.р.