В Дмитрівській громаді на Маланку «козу» водили
Споконвіку, напередодні старого Нового року, за давньою народною традицією, справляють Щедрий Вечір – веселе українське свято з обрядами та забавами.
На Щедрий Вечір, тобто в ніч під старий Новий рік, по всій Україні , а також і в Дмитрівській громаді традиційно ходили гурти ряджених – ватаги переодягнених дорослих і дітей, які щедрували й водили «Маланку».
«Маланка» – народне дійство, що прийшло до нас з глибокої давнини, і покликане виконувати магічно - заклинальну функцію – відганяти злих духів і забезпечити людям врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба було налякати. Для цього одягали чудернацький одяг, перевертали кожухи, розмальовували обличчя, виготовляли страшні маски, у руках мали дзвіночки, калаталки, батоги тощо. Основні діючі особи – перевдягнений у дівчину хлопець (Маланка) і, навпаки, дівчина або жінка у чоловічому вбранні (Василь), а також Дід, Баба, Циган і Циганка з дітьми; Коза, Кіт, Чорт, Орач з чепігами (плугом) та ін.
Такі гурти ряджених зранку завітали 13 січня в усі заклади інфраструктури Дмитрівської ОТГ, а ввечері ходили по оселях водили «козу» та «Маланку».