Навчальна поїздка на сонячну Херсонщину
Хочу поділитися враженнями від навчальної поїздки до Херсонської області на тему «Розвиток зеленого туризму, як рушій місцевого економічного зростання». В ході цієї поїздки, дякуючи програмі U-LEAD, за кошти яких ми змогли здійснити цей візит до сонячної Херсонщини, ми відвідали територію Присиваської ОТГ (с. Григорівка Чаплинського району Херсонської області),в якій нам презентували родзинку території - затоку Сиваш, де розташоване Лемурійське озеро. Відвідали зелену садибу та музей, який створив своїми силами мешканець села Григорівка.
Другий день пройшов ще більш цікаво .Тавричанська ОТГ нас зустріла двома потужними господарствами, завдяки яким, цій території є чим похизуватися. Це – спортивний комплекс з роздягальнями, тренажерним залом, боксерським рингом .Обладнання в спорткомплексі усе професійне, працюють два тренери і для населення громади ці послуги надаються безкоштовно (доречи , населення цього села, де розташоване господарство, налічує 500 осіб). А ось центральна садиба взагалі вразила. Завдячуючи голові господарства, в центрі розбитий і облаштований дендропарк – гордість Тавричанської ОТГ. Приємно було прогулятись алеями парку, полюбуватись зеленими насадженнями, барвистими квітами. Неймовірної краси парку надають фонтан та чудові статуї. Сподобався лабіринт із посаджених туй, як у фільмі про Гаррі Поттера. На території ОТГ є будинок культури, тенісний корт, футбольне поле та стадіон. Прикрашають садибу чудові троянди . Там можна гуляти і насолоджуватися красою весь день, але час наш обмежений, тому неохоче ми попрощалися з гостинними господарями території.
Далі ми вирушили на Зелені Хутори Таврії, де керівник цього кластеру поділився своїм досвідом створення бази відпочинку «зеленого туризму» з нуля. Враження непередавані, тому що територія зелених хуторів 40 гектарів. І тому я сміло можу вам порадити, якщо ви плануєте поїхати з дітьми на відпочинок, то відвідайте сонячну Херсонщину. Зелені Хутори налічують безліч розваг. Це і коні, і квадро парк, і селфі парк, кузня. Цікавим та пізнавальним буде відвідання контактного зоопарку, а любителям екстриму прийдеться до душі скалодром та мотузкове містечко. Згадуючи і переосмислюючи усе, що побачила в цих громадах , хочеться сказати одне, наша територія має родзинки, гарні місця, садиби, які також можна залучити до проекту зеленого туризму. Ми маємо розуміння від влади, що сільський туризм – це соціальне явище, можна сказати, соціальне підприємництво, і цей напрямок може врятувати село.
Шановні мешканці громади, сільська садиба — це реальний бізнес для людей у селі, які можуть, займаючись ним, розвивати територію, а не виїжджати за кордон у пошуках роботи. Тож , якщо маєте ідеї щодо розвитку зеленого туризму на селі, ми чекаємо вас .