Кіновечір в Цибулево

04.10.2019

28 вересня, вечір. Погода тепла, але вечір обіцяє бути прохолодним. То й добре, що перенесли кіновечір у приміщення. Будівля Цибулівської сільської ради (яка вже тепер у складі Дмитрівської ОТГ) вже розкрила двері і чекає на глядачів. Глядачів першого кінопоказу у Цибулевому!!!

При вході креативна фотозона у ретростилі. Зі справжніми кіноплівками! Зліва стіл із попкорном і ємкостями, у яких скоро пахтітиме трав'яний чай із апельсинами. У кінозалі вже все налаштовано. Ми лише додаємо настрою кольоровими прапорцями. На дверях заклик від Ініціативна група «TsybuleVo!» лишати свої відгуки і пропозиції щодо наступних заходів.

Під'їхали машини. То глядачі з інших сіл громади. Бо кіновечір не лише для цибулівців. Тут говоритимуть про ініціативи, які втілили активні жителі громади в інших населених пунктах. Поміж гостей і голова ОТГ. Попри тривалу поїздку в переддні, вона охоче погодилась на запрошення побувати у приєднаному селі, на заході, ініційованому й організованому власними силами звичайних жителів громади. Вона ще не знає, що для неї спеціально спекли домашнього коровая, яким потім за її ж ініціативи нагодують усіх присутніх.

Зала поступово наповнюється. Люди йшли на кіно, а потрапили на вечір спогадів та позитивних історій з усієї Дмитрівської ОТГ. Впевнена, вони не очікували, що ініціативні групи "Велика гривня" та "Мрійники" із Дмитрівки розказуватимуть про те, як розчищали й прикрашали парк, як оновлювали зупинки громадського транспорту, де тепер не смітять, як відстоювали перед депутатами запровадження Громадського бюджету в громаді. 400 тис грн наступного року виділять на проекти, які зможуть пропонувати люди з територій, що приєднались до ОТГ. Глядачі не очікували побачити фотографій оновлених зупинок та прикрашеного Будинку культури, над якими працювали невелика когорта людей у маленькому селі Плоске. Вони так само могли не знати, що навіть в їхньому селі Цибулеве, є ініціативна група TsybuleVO!, яка вже і День спорту в селі організувала, і паркан в садочку оновила й планує зробити кіновечори сталою традицією.

Цей допис не про сам кіновечір, який видався чудовим попри усі технічні перепони, які взагалі могли скасувати цю подію вже на самій події. Це про силу єдності й обміну досвідом. Про здорову конкуренцію між селами. Про відкритий діалог влади і громади, де людям важливо почути від голови, що про них не забули, а керівництву громади усвідомити, що на територіях є що підтримати. Це про можливість сказати про свою потребу й віддати в руки голові лист із пропозиціями до бюджету. Це про неформальні діалоги, під час яких знайомляться новопризначені у центральному відділі освіти та віддаленому садочку. Це про шанс показати людям, що село не вмирає.

І я щаслива, що до цього причетна. Разом з командою проекту "Голос громади у місцевому самоврядуванні", що втілюється на Кіровоградщині Спілкою Громадські Ініціативи України та Агенція сталого розвитку "Хмарочос" за підтримки Програми DOBRE.

Світлана Дубина  - координаторка Дмитрівської ОТГ у проекті "Голос громади у місцевому самоврядуванні".

Цибулеве DOBRE

Поводження з твердими побутовими відходами (опитування)

В рамках розроблення Плану удосконалення послуги в населенних пунктах 📆з 1 по 15 листопада 2019 року на території Дмитрівської громади буде проведено добровільне анонімне опитування господарів домоволодінь.
01.11.2019

ІНСТРУМЕНТИ УЧАСТІ, які допомагають зробити громаду дієвою

13 жовня 2019 року в приміщенні Дмитрівського будинку культури відбувся тренінг «Інструменти участі, які допомагають зробити вашу громаду дієвою», який провели консультанти програми DOBRE Світлана Дубина та Павло Пущенко.
Пресреліз

Молодь і бюджет громади: просто про складне

У Дмитрівській громаді в рамках акції «Впливай на бюджет своєї громади» 20 вересня 2019 року відбувся інформаційно-просвітницький захід «Молодь і бюджет громади: просто про складне».
Пресреліз
24.09.2019

Як в Дмитрівці відкривали спортивні майданчики

Завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) стало можливим придбання спортивних тенажерів для Дмитрівської ОТГ.

Бюджет для громадян

Шановні мешканці Дмитрівської ОТГ! Ви можете ознайомитися з бюджетом в доступній формі , який донесе до вас інформацію про доходи та витрати нашої громади. Він створений для інформування населення про фінансові можливості та донесення того, як ми їми користуємося.
05.09.2019

Золота молодь Дмитрівської ОТГ

27 липня 2019 року на території села Макариха відбулося змагання Клубу Веселих та Кмітливих «Золота молодь», де дві команди «Цибулівський квартал» та «ОБА-НА»